Türkiyenin En Büyük Dijital Baskı Merkezi
Yurtiçinde ve yurtdışında Burda Dijital küçük organizasyonlardan büyük kurumsal firmalara kadar tüm kuruluşlara kendi özel ihtiyaçları doğrultusunda, gereksinimlerini karşılamaları için etkin işbirliği ile en iyi çözüm için çalışıyoruz. Müşterilerimiz bizim için karşılıklı başarının anahtarıdır.
TÜMÜNÜ GÖR

Poster Baskı

Poster Baskı

Poster Baskı

Poster baskı sizlere en iyi çözünürlükte resim kalitesi sunar biz sizlere, fotoğraf baskı, poster baskıiç mekan baskıcanvas baskımesh baskı, folyo baskıafiş baskı hizmetleri vermekteyiz.

İhtiyacınız olan boyutlarda 3 farklı kalitede poster baskı siparişi verebilirsinizi istemiş olduğunuz resim dosyasını siparişinize ekleyerek bize gönderebilir ve kısa süre içerisin de istemiş olduğunuz postere sahip olabilirsiniz.

Ekonomik Poster Nedir ?

İç mekan da kullanılması gerekmeyen yada çok yüksek ebatlarda olan resim veya grafik baskılarında ekstra baskı ücreti ödememeyerek daha uygun bir şekilde posterinize sahip olabilirsiniz.

Genel olarak 140 gram(m2) dış mekan reklam kağıtlarına, dış mekan baskı makinalarında yapılan baskı çeşididir. Baskı kalitesi en fazla 720 dpi olarak yapılabilir.

Orta Kalite Poster Nedir?

Genelde 180 gram(m2) yarı mat yüzeye sahip kağıtlara, iç mekan için kullanılan baskı makinalarında yüksek kalite baskı yapılan posterler çeşididir. Yüksek kalite istenilen posterler için en ideal baskı kalitesidir.

Süper Kalite Poster Nedir?

Genel olarak 250 gram (m2) parlak yüzeye sahip fotoğraf kağıtlarına, yüksek kalitede iç mekan baskı makineleri ile üretilen posterdir. Fotoğraflarınızı duvarınızda poster olarak görmek istediğiniz de seçmeniz gereken baskı kalitesidir.

Poster  baskı nedir?

Poster baskı aynı zamanda afiş olarak da adlandırılır. Ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımında yenilik duyuru ve ilanların hızlı bir şekilde anlatılması için kullanılan bir baskı türüdür. Postere uygulanan metin ve yazılar okunmaktan çok fark edilmek üzere tasarlanmaktadır. Kolay fark edilen iletmek istediği mesajını kısa ve net olarak sunan yoğun olarak görsellerin kullanıldığı reklam ürünleridir.

Poster  baskı nerede kullanılır?

Posterler, reklam panoları, tv, radyo, basın ilanlarında yoğun olarak kullanılan büyük görsel reklamlarıdır.

Poster  baskı çeşitleri nelerdir?

Reklam posterleri, sosyal posterler ve kültürel posterler olarak üç çeşittir. Reklam posterleri, genelde bir ürün ve hizmeti pazarlamak amaçlıdır. Sosyal posterler, bilgi vermek ve halkı aydınlatmak amaçlıdır. Kültürel posterler, tiyatro, sinema, seminer gibi etkinlikleri tanıtma ve duyurma amaçlı posterlerdir. Dış mekan ve iç mekan olarak da ayırabiliriz.

Poster  baskı nasıl yapılır?

Tasarımı yapılan görselde yazılar büyük puntalarla yazılmalı ve az kelimeyle fazla mesaj verilmelidir. Amaç daha çok görsellikle mesajı iletmeye yöneliktir. Tasarlanan görselin 4 ile 6 metreden seçilmesi gerekir. Tasarımı tamamlanan görsel makineye gönderilir. Baskı yapılacak ürün kullanım alanına göre seçilir ve baskı bakinesine gönderilir. Baskı işlemi bittikten sonra dekupesi yapılır ve uygulamaya hazır hale getirilir.

Poster  baskıda ne tür mürekkep kullanılır?

İç mekan ve dış mekan olarak ayırdığımız poster baskının. İç mekan için organik denilebilecek su bazlı boyalar kullanılıdır. Dış mekan da ise genellikle solvent özlü boyalar kullanılmaktadır.

Poster  baskıda ne tür malzeme kullanılır?

İç mekan posterlerde kağıt, dış mekan posterlerde branda, bez, vinil  gibi malzemeler kullanılmaktadır.

Poster  baskı nasıl korunur?

İç mekan posterlerde kağıt, dış mekan posterlerde branda, bez,  vinil  gibi dayanıklı malzemelerin tercih edilmesinin sebebi tamamen hava şartlarındandır. Kullanılacak malzemelere ve kullanıldıkları alana dikkat edilirse poster baskıyı korumaya çok gerek kalmayacaktır. Çünkü poster baskılar zaten geçici reklam ürünleridir.

Poster  baskı dış mekanda kullanılır mı?

Dış mekanda kullanılan posterler hava şartlarına dayanıklı baskı malzemeleri olan branda, bez, vinil gibi malzemelere baskı yapıldığında hiç bir sorun yaşamanmamaktadır.

İhtiyacınız olan boyutlarda 3 farklı kalitede Poster Baskı siparişi verebilirsinizi istemiş olduğunuz resim dosyasını siparişinize ekleyerek bize gönderebilir ve kısa süre içerisin de istemiş olduğunuz Poster Baskı’ya sahip olabilirsiniz.

Ekonomik Kalite Baskı Nedir ?
İç mekan da kullanılması gerekmeyen yada çok yüksek ebatlarda olan resim veya grafik baskılarında ekstra baskı ücreti ödememeyerek daha uygun bir şekilde Poster Baskınıza sahip olabilirsiniz.
Baskı kalitesi en fazla 720 dpi olarak yapılabilir.

Orta Kalite Baskı Nedir?
iç mekan için kullanılan baskı makinalarında yüksek kalite baskı yapılan Poster Baskı çeşididir. Yüksek kalite istenilen Poster Baskı için en ideal baskı kalitesidir.

Süper Kalite Baskı Nedir?
Yüksek kalitede iç mekan baskı makineleri ile üretilen Poster Baskıdır. Fotoğraflarınızı duvarınızda görmek istediğiniz de seçmeniz gereken baskı kalitesidir.

Poster ve Afiş Baskı

 

Poster Baskılarımız Kuşe kağıt, fotoğraf kağıdı ve folyo baskı malzemesi üzerine istenilen ebatlarda Latex makinada yapılır.

Posterlerin net çıkması için yüksek çözünürlüklü resimler gereklidir.

Teknolojinin hayatımıza kattığı birçok yenilik vardır. Günümüz dünyasında hala gelişmekte olan teknoloji ile birlikte eskiye nazaran çoğu işlem kısa sürede halledilebilir duruma gelmiştir. Örnek verecek olursak daha önce matbaalar herhangi bir konu üzerine yapacakları baskıları daha uzun sürede yapmaktaydı. Oysa günümüzde daha kısa sürede ve geniş reklam araçları kullanılarak insanların tercihine sunulmuştur. Bu reklam araçlarından en çok tercih edilen, şirketlerin reklam ihtiyaçlarını karşılayan, geniş kullanım alanları olan poster baskıdır.
Farklı çeşitlerde ve farklı stillerde yapılan poster baskılar farklı özellikteki kağıtlara yapılmaktadır. Çok kısa sürede ve kaliteli bir biçimde yapılan bu baskı da seçilecek olan resim çok önemlidir. Resme destek olarak çeşitli puntolardan oluşan yazılarda da desteklenebilir. Gereksiz bulgulara yer vermeyerek insanlara gerekli olan mesajı iletebilmek için posteri boğmamak ve canlılığını bozmamak gerekir. Geleneksek baskı ve eski baskı yöntemleriyle yapılmayan bu baskı türü bilgisayarda gerekli programlardan faydalanarak hazırlanıp istenilen biçimde şekillendirilir ve istenilen baskı kalitesiyle basımları gerçekleştirilir. Bu baskıda amaç daha çok kişiyi daha kısa sürede etkilemektir. Bu da yol kenarlarında sıkça rastladığınız posterlerle yapılabilir. Aynı zamanda ürün ve hizmetlerinizin tanıtımına yönelik duyuru niteliğinde olan insanlara en hızlı şekilde ulaşım araçlarındandır. Diğer yazılı reklam ve duyuru araçlarındaki kullanılan yazılardan çok insanlar tarafından fark edilebilirliği daha ön planda tutulmuştur. Baskı da kullanılacak malzeme adedi yüksek ise ofset baskı, kullanılacak malzeme az sayıda ise dijital baskı yaptırmak daha avantajlı olacaktır. Yüksek kalitede olan posterler istiyorsanız, baskı makinelerinin de çözünürlüğü yüksek olan makineler olması gerekir. Posterlere uzaktan bakıldığında herhangi bir hata görmeniz zordur.  Aynı zamanda yakındanda bakıldığında hatasız, net ve kaliteli bir görünüm olması gerekir. Bu baskı türünün bir kullanım alanı da insanların sevdiği kişilere özel yaptırdıkları posterlerdir. Sevdiğiniz kişinin resmini baskı merkezinde özel bir kağıda bastırarak etrafına da özel desenleri olan çerçeve ile kaplatarak hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.
Teknolojinin sağladığı bütün yararlardan faydalanmak gerekir. Poster baskı da bunun en iyi göstergesidir. İnsanlara farklı görünecek, dikkat çekecek, zihninde ayrı bir yer edecek olması diğer baskı türlerinin önünde olduğunun kesin göstergesidir.

 

Poster Baskı Ebatları ve Fiyatları

 

35×50 poster

50×70 poster

70×100 poster

80×120 poster

Dijital baskı çözümleriyle istenilen ebatlarda posterler elde etmek mümkündür. Kendi belirlediğiniz bir fotoğrafı ya da özel tasarlanmış bir tasarımı poster yaptırabilirsiniz. Poster baskılarında oldukça kaliteli baskı malzemeleri kullanılmaktadır. Bu nedenle posterlerinizin baskı ve kağıt kalitesi de bir o kadar kaliteli olmaktadır. Posterleri hayatınızın her alanında kullanabilirsiniz. Özel günler için poster baskısı yaptırabileceğiniz gibi, iş yerinizde ürün ve kampanya tanıtımları için de poster baskısı yaptırabilirsiniz.

Bastırmak istediğiniz fotoğrafın çözünürlüğünün kaliteli olması, baskının da kaliteli olması açısından önemlidir. Fotoğraf çözünürlüklerin de olabildiğince yüksek çözünürlükleri tercih edin. Bu sayede elde edilecek posterde kaliteli bir görünüm sergileyecektir. Poster baskılarında, gönderilen fotoğraf baskı için yeterli ölçülere sahip değilse fotoğraf baskının boyutuna göre yeniden ölçeklendirilecektir. Baskı almak istediğiniz fotoğrafı hazırlarken, bastırmak istediğiniz posterin boyutlarında olmasına dikkat etmeniz bu nedenle önemli bir faktördür. Bu gibi detaylara dikkat edildiği zaman, elde edilen sonuçta bir o kadar kaliteli olacaktır.

Poster baskılarında birçok farklı baskı boyutu bulunmaktadır. Bastırmak istediğiniz fotoğrafı 40×60, 50×75 ve 60×90 boyutlarında bastırabilirsiniz. Posterin bu boyutunu seçerken kullanılacak yerin durumunu ve ölçülerini göz önünde bulundurun. Poster baskıları kaplamalı ve kaplamasız olarak yapılmaktadır. Kaplamalı baskılarda, posterin dış yüzeyi bir jelatinle kaplanmaktadır. Bu sayede posterin ömrü daha da uzatılmış olur. Eğer poster dış mekanlar da kullanılacaksa kaplama yapılmasında fayda vardır. Posterlerinizi çerçeveli ya da çerçevesiz olarak da kullanabilirsiniz. Bu tercihinizi baskı esnasında bildirebilirsiniz.

Poster baskılarıyla, odanızı, evinizi ve iş yerinizi çok özel tasarımlarla süsleyebilirsiniz. Özel günlerde hediye olarak da poster baskısı yaptırabilirsiniz. Tercih tamamen size kalmış. Fotoğraflarınız, baskı boyutu büyüdükçe daha etkileyici görünecektir. Boyut büyüdükçe, fotoğrafınızın çözünürlüğünün de büyümesi gereklidir. O yüzden poster baskı yaptırmak istediğiniz fotoğrafların çözünürlüğünün yüksek olmasına dikkat etmenizde fayda var.

13 Ekim 2017
1.735 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?