Türkiyenin En Büyük Dijital Baskı Merkezi
Yurtiçinde ve yurtdışında Burda Dijital küçük organizasyonlardan büyük kurumsal firmalara kadar tüm kuruluşlara kendi özel ihtiyaçları doğrultusunda, gereksinimlerini karşılamaları için etkin işbirliği ile en iyi çözüm için çalışıyoruz. Müşterilerimiz bizim için karşılıklı başarının anahtarıdır.
TÜMÜNÜ GÖR

One Way Vision Baskı

One Way Vision Baskı

One Way Vision Baskı

One way vision halk dilinde delikli folyo dediğimiz yani içerden dışarıyı gösteren ama dışardan içeriyi göstermeyen folyo çeşitidir. Bu nedenle ofisinizde rahatsız olmadan ve dışarıyı görerek Çalışma imkanı sunmaktadır. One Way vision fiyatı öğrenmek için bizimle iletişime geçin

 

One Way Vision Baskı halk arasında delikli folyo olarak bilinen bir reklam teknoljisidir. Pvc esaslı bir malzemeden üretilen bu madde delikli bir yapıya sahiptir.One Way Vision baskıda reklam basılacak olan yüzey beyaz renklidir ve bu sayede boyamanın kalitesi artmaktadır. Boyanmayan kısımların beyaz renkte olması da reklam içeriğini bozmamakla beraber daha kolay bir görünüm sağlama imkanı tanır. Bu reklam sayfasının arka kısmı ise yapışkan maddeden oluşarak siyah renklidir. One Way Vision baskı tekniiğinde reklam afişinin arka kısmının siyah olmasıyla binanın iç kısmındaki camların siyah renkli cam kullanılmış gibi gösterilmesidir. Siyah olmasıyla reklamdan kaynaklanan hiçbir renkli ışık içeriye alınmamakla dışarıdan ise içerideki camlı yüzey kesinlikle gözükmemektedir.

Bu sayede doğal bir perdeleme uygulanmış olur. İçeriden kullanımı ise siyah renkli cam kullanılmış havası veren bu reklamlı cam yüzeyden dış dünyayı tamamen görebilme imkanı sunar.Teknolojinin bu kadar geniş olarak kullanılmadığı günlerde yapılan One way vision baskı işleminin bir çok kusurlu örneğiyle karşılaşmaktayız. Bunların başlıcaları reklamlı yüzeyin dış dünya tarafından içerisinin tamamen gözükmesiydi. Yapıştırılan kısmın siyah renk seçilmesiyle bu sorun neredeyse ortadan kaldırıldı. Şuandaki kullanımların örneklerinde dışarıdan içerisi hiç gözükmezken içerden dışarısı ise %10 ile %15lik kadar az bir oranda görüntü kaybıyla işlemin başarıyla gerçekleşmesi konumuna kadar yükselmiştir. Yapılan yanlış uygulamalardan biri de dışarıda bulunan afiş yüzeyinin ışık düzeyinin artmasıyla görüntü kalitesindeki düşüştü. Kullanılan malzeme kalitesinin artmasıyla bu oranlar iyileştirilerek yüksek ışık değerleri olarak bilinen üst sınırlarda görüntü kaybı %15lik bir orana sabitlenerek görüntü kalite kaybının daha fazla olmaması sağlanmıştır.

Ofset teknolojilerinde ileri teknoloji ürünleri ve bu teknolojilerin gelişimlerine olan ilgimiz sayesinde teknik olarak ayrıntılar vermemiz gerekmektedir.Kullanılan reklam afişinin kalınlığını 0,15mm ile 0,25 arasındaki malzemelerden seçilerek bu malzemenin uzun yıllar boyu sağlıklı bir kullanımı desteklemesi beklenmektedir. Ayrıca One Way Vision baskı folyosunun yapışkan yüzeyinde kullanılan sentetik yapıştırıcılar uzun yıllar boyu dış cephelerde kullanılması nedeniyle don ve rüzgar olayları gibi ağır kış şartlarına dayanabilmesi beklenirken yazları aşırı sıcaklarda akmaların gözlenmemesi gerekmektedir. One Way Vision Baskıtekniğinde kullanılan boyaların da kesinlikle özel bir titizlikle seçilmesi gerekmektedir.

Bu boyaların ise tamamında solvent bazlı boyalar kullanılmalıdır. Solvent bazlı boyaların kullanımıyla yazları yüksek derecede güneş ışınlarına maruz kalan renklerin solmaması kesinlikle olmaması gereken bir artıdır. Bununla beraber kışları kar ve yağmur gibi yüksek etkili parametrelerde boyalarda akmaların olmaması gerekmektedir. Delikli folyo olarak bilinen bu reklam teknolojisinin önemli bir detayı ise delik çaplarının küçük olmasıdır. Delik çaplarının küçük olmasıyla görüntü kalitesi ters orantılıdır delik çapları ne kadar küçük olursa görsellik o kadar ileri seviyelerde olmaktadır ve daha küçük çaplardaki delikler malzemin sağlamlığını desteklemektedir.

13 Ekim 2017
2.503 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?