Türkiyenin En Büyük Dijital Baskı Merkezi
Yurtiçinde ve yurtdışında Burda Dijital küçük organizasyonlardan büyük kurumsal firmalara kadar tüm kuruluşlara kendi özel ihtiyaçları doğrultusunda, gereksinimlerini karşılamaları için etkin işbirliği ile en iyi çözüm için çalışıyoruz. Müşterilerimiz bizim için karşılıklı başarının anahtarıdır.
TÜMÜNÜ GÖR

Bilboard Baskı

Bilboard Baskı

Billboard Nedir?

Billboard; demir ve alüminyumdan imal edilen, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu yollar ya da kavşaklara konumlandırılan ve yaygın olarak kullanılan açık hava reklam araçlarıdır. Bu tip araçlar açık hava tanıtım sektörünün 1990’lı yılların başında kullanmaya başladığı ilk reklam mecralarından biridir.

Ülkemizde ilk olarak 1985 yılında Ankara’da kullanılmaya başlanmış daha sonra büyük illerimize yayılmıştır. Şimdi Ankara billboard reklam kullanımında İstanbul’dan sonra 2. sıradadır. İlk yıllarda altyapı yetersizliğinden bakımsız, dağınık ve belli bir kaliteden yoksunken yerel yönetimlerin açık hava reklamcılığına el atması ile düzensizlik ve başıboşluk ortadan kaldırılmış, kentlerde bunların sayısı belirlenmiş ve sınırlandırılmıştır. Günümüzde Türkiye’de açık hava reklamcılığında en çok kullanılan 2. reklam mecrasıdır.

Billboard yapımında, genellikle afiş baskıları ofset tekniğiyle ve paftalı basılmaktadır ve görselin vitrine uygulanması “kostik” veya “su bazlı” yapıştırma usulüyle gerçekleştirilmektedir. Son yıllarda dijital ve serigrafi baskı sektöründeki gelişmeler, sektör için geliştirilen yeni malzeme ve makineler ile bunlar üç boyutlu uygulamalar ile ilgi çekmektedir. Klasik billboard 350×200 cm standart boyutlara sahiptir. Işıklı olanların ebadı ise 320×220 cm’dir. Klasik olanları 6 ya da 10 parçalı, ışıklı stil afişleri ise 4 parçalıdır.

 

13 Ekim 2017
102.715 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

 1. HUTronGo dedi ki:
  Yorumunuz denetim bekliyor. Bu bir önizlemedir, yorumunuz onaylandıktan sonra görünür olacaktır.

  Каталог кондиционеров и сплит-систем. Цены кондиционеров. Промышленные сплит-системы.
  Подобрать сплит кондиционер по параметрам, исходя из характеристик представленных систем. Сайт официального дилера ведущих мировых брендов. Все модели кондиционеров сертифицирована и имеет гарантию от изготовителя.
  Мы представляем для Вас каталог сплит систем: домашние кондиционеры сплит-системы для коммерческих. В нашем интернет-магазине всегда есть специальные предложения – кондиционеры со скидками, а также подарки для всех покупателей. Сайт –
  купить кондиционер с установкой недорого, купить кондиционер недорого,
  купить кондиционер с установкой,
  купить кондиционер в спб недорого,
  купить кондиционер gree в москве недорого,
  купить кондиционер в барнауле недорого

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?